rady, tipy, návody

Free layouty - přiblížení nastavování

2. října 2013 v 20:46 | © Nonsiie
Ahojky :)
dnešní článkem bych chtěla přiblížit nastavování layoutů - tedy přesněji mých free layoutů, které najdete ZDE. V poslední době mi často píšete, jestli bych Vám layout nenastavila. Ráda Vám pomůžu, ale těch emailů se kupí moc, že bych pak nedělala nic jiného. Proto Vás prosím, abyste to vždycky nejdřív zkusili sami. Myslím, že na tom není nic složitého. Ptejte se mě už jen na konkrétní věci, které Vám dělají problém. Nafotila jsem, jak vypadá nastavení nového free layoutu, který si budete moci stáhnout v příštím článku. Takže u tohoto layoutu bude stačit nastavit vše stejně jako na obrázcích. Také jsem tam fialově vyznačila části, které jsou pro nastavování layoutu důležité. Opravdu mě už nenapadá, jak bych Vám nastavování více přiblížila. Když si to jednou zkusíte, uvidíte, že příště už to budete zvládat mnohem lépe a zjistíte, že na tom nic není. Mohlo by Vám to také pomoct, pokud byste tvořili svůj vlastní layout.

Popisky v záhlaví - návod

25. května 2013 v 17:21 | © Nonsiie
Čauves,
konečně jsem se dokopala k tomu vytvořit další návod :D Tento je na něco úplně jednoduchého, co všichni asi znáte. A možná se budou někteří divit, proč dělám návod, který tu už je. On totiž stejný není. Tady a tady jsem totiž vysvětlovala popisky v záhlaví pomoc HTML, ale v tomhle návodu to již vysvětluji pomocí odkazů. Když jsme si blog založila, tak mi ty popisky v záhlaví přes odkazy nešly, a proto jsem si našla metodu s HTML - ale před pár dny jsem díky Cece zjistila, že už to jde, takže jí patří velký DÍK :)

Nepředpokládám, že by měl k tomuhle někdo dotazy, ale klidně se ptejte v komentářích.

OTEVŘÍT NÁVOD

Jak nastavit free layout - videotutorial

5. dubna 2013 v 17:34 | © Nonsiie

A je tu další videotutoriál :D Stále se setkávám s tím, že mají někteří lidi problémy s nastavováním mých free layoutů a tak mě napadlo natočit videotutorial. Trvá sice téměř 15 minut, ale zato je tam celé nastavení free layoutu od jeho stažení až po konečný výsledek. Pro příklad jsem použila free layout "Sweet", který je v poslední době hodně stahovaný. Tentokrát jsem přidala také písničky a více video "propracovala". Písničky hrajou - první dvě od Lindsey Stirling a pak dvě od Rihanny. (Lindsey Stirling-crystallize, Lindsey Stirling-Electric, Rihanna - Stay ft. Mikky Ekko, Rihanna-Diamonds)Tak doufám, že se neukoušete nudou a že vám pomůže. Pokud by byl s tímhle nějaký problém, tak pište do komentářů a já vám ráda odpovím :)

Jak nastavit toplist v boxu

30. března 2013 v 19:37 | © Nonsiie
Ahojky,
tak přicházím s dalším návodem. Bude jiný než ty předešlé a určitě jste už takový někde viděli. Návod je napsaný celý v jednom obrázku. Takže si stačí otevřít obrázek a jet podle toho. Tento návod se bude týkat nastavení toplistu v boxu. Ve free layoutech dávám také box "Toplist", ale spoustu lidí neví, jak tam ten toplist dát, aby mohli mít zakončený box obrázkem "z". Doufám, že vám návod pomůže. Pokud Vám bude tento styl návodu vyhovovat, tak bych zase nějaký takový vytvořila :)

OTEVŘÍT NÁVOD

Jak nastavit popisky v záhlaví - videotutoriál

27. března 2013 v 18:49 | © Nonsiie
Tak je to tady. Už nějakou dobu jsem tohle chtěla zrealizovat a díky jedné čtenářce blogu, které bych ještě jednou ráda poděkovala, se to také povedlo.

Dneska Vám představuji svůj první videotutoriál, kde vám ukážu jak nastavit popisky v záhlaví. Už tu byl i normální návod s obrázky a popisem (klik) a tentokrát uvidíte, jak to nastavuji "v praxi". Pokud si tohle video pustíte, připravte se na ukrutnou nudu a ticho. Proto si k tomu radši pusťte nějakou vaší oblíbenou písničku, protože jsem jí tam bohužel zapomněla přidat. Doufám, že to někomu pomůže lépe pochopit tohle nastavování. Sami uvidíte, že je to opravdu jednoduché. Takže hurá do zapnutí 13-minutového videa. Je to tak dlouhé jen proto, že to tam opravdu všechno nastavuji, takže klidně můžete kousek i přeskočit :D

P.S.: omluvte prosím gramatické hrubky a mé nekonečné opravování slov :) děkuji

Jak rozřezat layout - s mřížkama

24. března 2013 v 15:11 | © Nonsiie
Vítejte u dalšího návodu,
kde vám ukážu jak layout rozřezat. Nutné znát tento návod: Mřížky v layoutu - pomocník při rozřezávání

Už dříve se tu objevil návod na rozřezávání layoutu, ale to bylo ještě bez mřížek, které pomůžou k lehčímu a "rovnějšímu" rozřezávání.

Vybrala jsem si pro tento návod jeden z free layoutů a to tento: KLIK.

Mřížky v layoutu - pomocník při rozřezávání

13. března 2013 v 8:06 | © Nonsiie
Milí návštěvníci,
dalším významným bodem, který jsem si nechala hned po minulém "seznámením" se šablonou a rozvržením layoutu, jsou mřížky. Jsou důležité kvůli rozřezání layoutu (příště čekejte znovuvytvořený návod na rozřezávání layoutu).

Na mřížky jsem přišla ve Photoshopu sama, když jsem přemýšlela nad tím, že musí něco takového existovat, aby mi to pak všechno pěkně sedělo, zvláště, když jsem rozřezávala záhlaví, kde jsem měla více popisků. Tak jsem trochu projela Photoshop a objevila tyto modré čáry, které mi poslední dobou pomáhají při rozřezávání. U návodu, kde vám radím, jak rozřezat layout jsem to ještě neznala (teprve jsem s blogem začínala), ale brzy s tím přidám návod - ale je to pořád stejné, jen s tím rozdílem, že vyberete přesnou část layoutu :)

Pro tento návod jsem si vybrala free layout Lion.

Jak začít tvořit layout

12. března 2013 v 12:45 | © Nonsiie

Přeji hezký den,
včera večer jsem dávala dohromady tento návod, který myslím využije více lidí. Stejně mi ale někdy připadá, jako bych vás "vítala ve světě Nonsiie" - myslím to tak, že všichni layouty takhle nenastavují, ale je to každopádně správný způsob. A teď už se do toho pusťme :D

Jak použít šablonku?

26. února 2013 v 8:28 | © Nonsiie

Ahoj,
tak jsem zapřemýšlela, jaký návod vytvořit, a napadlo mě právě tohle. Už delší dobu jsem ho chtěla vytvořit, protože jsem si nebyla jistá, zda všichni vědí, jak se šablonky používají. Myslím šablonky na fotky, které najdete tady.

Jak vytvořit stuhu

17. února 2013 v 19:16 | © Nonsiie
Tak se dnes ještě ozývám. Dlouho jsem uvažovala o nějakém dalším návodu a před chvílí jsem se k tomu konečně dokopala :D Taky jsem nevěděla co dělat, protože layouty mi dneska extrémně nejdou. Ani ten návod není kdoví jaký, je to spíš takový základní návod na stuhy. Příště možná udělám zase nějaký, který se bude týkat opět stuh, ale "složitějších" :)

Pořád jsem ještě z těch hor unavená, takže více méně "mžourám" na obrazovku a aspoň se pokouším psát srozumitelné věty :D Snad to se mnou bude lepší. Dneska ještě plánuju kouknout na nějaký film, možná The Perks of Being Wallflower a na Superstar. Jaké máte vy plány na večer?

V hlavní roli: FotoFlexer

11. listopadu 2012 v 19:03 | © Nonsiie
Dneska jsem narazila na jednu stránku. Je to stránka, kde si může kdokoliv zdarma upravit fotky. Je to jednoduchý nástroj na úpravu fotek online. Nedalo mi to a vyzkoušela jsem ho. Dále jsem napsala ještě několik slov a také vám ukážu svůj výtvor, spíše patvor =D

Jak nastavit boxy v menu

3. listopadu 2012 v 20:43 | © Nonsiie
Tento návod sem přidávám především z jednoho důvodu, a to, abych doplnila návody, které vedou k nastavení layoutu.

Jak nastavit layout

5. října 2012 v 17:51 | © Nonsiie
Ahoj,
dneska jsem si všimla, že jsem sem ještě nedala návod, který jsem vytvořila minulý týden. Už tu byl návod jak layout rozřezat a tentokrát vám poradím, jak ho nastavit. Je to ten stejný layout, na kterým jsem vám ukazovala rozřezávání (zde). Ten layout s jahodama jsem rozřezala znovu a nastavila ho a vyfotila vám všechny části jeho nastavování. Také sem přidávám odkaz, kde si můžete stáhnout všechny části layoutu a zkusit si tento layout sami nastavit.

Jak na popisky v záhlaví

26. září 2012 v 20:56 | © Nonsiie

Ahoj,
dneska jsem vytvořila další návod. Tentokrát mi ho připomněl design, který na svůj blog vytvořila Lea. V tomto návodu vám poradím, jak na popisky v záhlaví. Budu to ukazovat přímo na mém layoutu, který zdobí YG.

Pak bych taky chtěla říct, že jsem ráda, že se sešlo tolik objednávek. Už na tom pracuji. Akorát jsem nemocná a jsem strašně unavená, tak prosím o strpení. Chtěla bych všechny udělat do neděle, snad se mi to podaří =) A teď už ten návod.

Jak vytvořit nálepku

23. září 2012 v 13:58 | © Nonsiie

Ahoj,
dneska jsem vytvořila další návod. Ukážu Vám, jak krok za krokem vytvořit nálepku, jak ji vidíte na tomto obrázku. Pokud ji ještě neumíte, tak se podívejte do celého článku.

Color Scheme Designer - tvůj pomocník při vybírání barev

31. srpna 2012 v 11:31 | © Nonsiie
Ahoj,
dneska bych Vám chtěla představit jednu internetovou stránku. Možná jí známe, možná ne. Více v celém článku.

Photoshop - Jak rozřezat layout

20. srpna 2012 v 11:53 | © Nonsiie

Ahoj,
dneska bych vám chtěla ukázat, že rozřezání layoutu není vůbec nic těžkého. Možná to mnozí z vás znají a umí, takže tento návod je právě pro ty, co se s tím poprvé setkávají. Celý návod je tvořen obrázky a textem, tak to snad každý pochopí. Pokud ne, ráda poradím v komentářích.
 
 

Reklama